مشاهده‌ی فرم
menusearch
venussafir.ir

بلو کارت چیست ؟

۱۳۹۴/۹/۲۶ پنج شنبه
(1)
(0)
بلو کارت چیست ؟
بلو کارت چیست ؟

🔸 معرفی بلو کارت یا همان کارت آبی :

 

🔺 یکی از راه‌‌‌‌های کسب اقامت #اروپا، اخذ بلوکارت (Bluecard) یا کارت آبی #آلمان است.

 

🔺 در پی کمبود نیروی کاری و نیاز اتحادیه #اروپا EU به نیروی متخصص در برنامه چشم انداز اقتصادی کشور‌‌‌‌های عضو اتحادیه #اروپا که شامل ۲۷ کشور اروپایی به غیر از #انگلیس،#ایرلند و #دانمارک می‌شوند، در سال ۲۰۰۷میلادی اتحادیه #اروپا با الهام از طرح گرین کارت (greencard) یا کارت سبز دولت #آمریکا طرح و برنامه ای با استفاده از نماد پرچم اتحادیه #اروپا که به رنگ آبی است تحت نام Bluecard ارائه نمود که طی آن نیرو‌‌‌‌های کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند در قالب این کارت به تمامی کشور‌‌‌‌های عضو اتحادیه اروپا، مهاجرت کاری داشته باشند.

 

🔺 نخستین کشوری که تاکنون بیشترین استقبال را از این طرح نموده همان قدرت برتر اقتصادی اتحادیه #اروپا یعنی کشور #آلمان است. اهداف اصلی بلو کارت(Blue Card) در واقع یکسان سازی و بهبود بخشیدن به شرایط برای مهاجرت نیروی تحصیل کرده متخصص از کشور‌‌‌‌های جهان سوم به کشور‌‌‌‌های عضو اتحادیه #اروپا است.

 

🔺 با وجود اینکه بلو کارت (Blue Card) مصوبه پارلمان اتحادیه #اروپا بوده و تقریبا در همه کشور‌‌‌‌های اروپایی شرایط و کارکرد مشابهی دارد ولی به دلیل شرایط اقتصادی #آلمان و نرخ رشد بالای این کشور قدرتمند و به تبع تقاضای زیاد برای نیروی کار متخصص در این کشور، باعث شده که بعضی از مردم بلو کارت (Blue Card) اتحادیه #اروپا را با نام بلو کارت (Blue Card)#آلمان بشناسند.

 

🔹🔹🔹🔹🔹

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

4 نظر