مشاهده‌ی فرم
menusearch
venussafir.ir

توضیح بیشتر پیرامون بلو کارت

۱۳۹۴/۹/۲۶ پنج شنبه
(0)
(0)
توضیح بیشتر پیرامون بلو کارت
توضیح بیشتر پیرامون بلو کارت

بلو کارت یا همان کارت آبی چیست؟

 

یکی از راه‌‌‌‌های کسب اقامت اروپا، اخذ بلوکارت (Bluecard) یا کارت آبی آلمان است. در پی کمبود نیروی کاری و نیاز اتحادیه اروپا EU به نیروی متخصص در برنامه چشم انداز اقتصادی کشور‌‌‌‌های عضو اتحادیه اروپا که شامل ۲۷ کشور اروپایی به غیر از انگلیس،ایرلند و دانمارک می‌شوند، در سال ۲۰۰۷میلادی اتحادیه اروپا با الهام از طرح گرین کارت (greencard) یا کارت سبز دولت آمریکا طرح و برنامه ای با استفاده از نماد پرچم اتحادیه اروپا که به رنگ آبی است تحت نام Bluecard ارائه نمود که طی آن نیرو‌‌‌‌های کاری و متخصص غیراروپایی بتوانند در قالب این کارت به تمامی کشور‌‌‌‌های عضو اتحادیه اروپا، مهاجرت کاری داشته باشند. نخستین کشوری که تاکنون بیشترین استقبال را از این طرح نموده همان قدرت برتر اقتصادی اتحادیه اروپا یعنی کشور آلمان است.
با وجود اینکه بلو کارت (Blue Card) مصوبه پارلمان اتحادیه اروپا بوده و تقریبا در همه کشور‌‌‌‌های اروپایی شرایط و کارکرد مشابهی دارد ولی به دلیل شرایط اقتصادی آلمان و نرخ رشد بالای این کشور قدرتمند و به تبع تقاضای زیاد برای نیروی کار متخصص در این کشور، باعث شده که بعضی از مردم بلو کارت (Blue Card) اتحادیه اروپا را با نام بلو کارت (Blue Card)آلمان بشناسند.

 

 

مدت اعتبار Blue Card چه قدر است؟

در ابتدا یک Blue Card که دارای اعتبار چهارساله است برای متقاضی صادر میشود. پس از ۳ سال از تاریخ صدور Blue Card، در صورتی که متقاضی همچنان مشغول به کار در آلمان باشد، میتواند درخواست اقامت دائم کند.

کشور‌‌‌‌های صنعتی نظیر آلمان، اتریش، بلژیک و سوئد بیشترین تقاضای بلو کارت (Blue Card) را به خود اخصاص داده اند و همچنین بیشترین آمار صدور بلو کارت(Blue Card) برای کشور آلمان گزارش شده است. درخصوص آلمان این نکته باید اضافه گردد که قوانین آلمان برای افراد فارغ التحصیل دانشگاه‌‌‌‌های این کشور مزایا والویتهایی در خصوص بلو کارت (Blue Card) قائل شده است.

در این مقاله اطلاعات کافی در باب بلو کارت Blue Card آلمان و اخذ ویزای کار آلمان در اختیار شما عزیزان قرار گرفت. چنانچه در خصوص نحوه اقدام جهت بلو کارت Blue Card سوالاتی داشتید میتوانید با مشاورین متخصص دفتر بین المللی امور مهاجرت ونوس سفیر جهت مشاوره تلفنی رایگان تماس حاصل نمایید. یا از طریق ایدی تلگرام زیر اطلاعات بیشتر را کسب نمایید.

 

تلفن‌‌‌‌های مشاوره رایگان :

 

🔘تلفن تماس ونوس سفیر (۵خط):
☎️:02128426610

 

undefined
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر